Cukarini - kako se čuva tradicija našeg kraja

Objavljeno u Novosti

Djeca iz odgojno-obrazovne skupine Cukarini pripremili su za svoje roditelje zanimljivo druženje koje ih je podsjetilo na neka prošla vremena u našem kraju.

Uz stručno vođenje odgojiteljica Nele Ožegović i Anamarije Dičak pokazali su dio aktivnosti kojima su se bavili tijekom protekle pedagoške godine. Tema Njihovog projekta bio je Grad Drniš i okolica, narodni običaji našeg kraja. 

Skupina Cukarini broji 19 djece koja ove godine polaze u osnovnu školu. Kroz igru i ples pokazali su kako su izgledale dječje igre u prošlosti. Otpjevali nekoliko pjesmica rugalica, jednu zanimljivu uspavanku, otplesali kolo. Prikazali kako su momci cure birali, otpjevali su pjesmu o Drnišu i na kraju himnu Dječjeg vrtića Drniš uz glazbenu pratnju na tamburici. 

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!