Djeca posjetila uređaj za pročišćavanje otpadnih voda

Objavljeno u Novosti

U sklopu Tjedna zdravlja koji se održava od 4. do 8. travnja i koji je ove godine u znaku vode, posjetili smo uređaj za pročišćavanje otpadnih voda.

Djeca iz odgojnih skupina "Ivančice", "Perlice" i "Sunce" u pratnji svojih odgojiteljica i stručno vodstvo voditeljice UPOV gđe. Marte Vujević, mag.chem., upoznala su se s načinom rada uređaja za pročišćavanje.

Imali su priliku vidjeti kako izgleda otpadna voda koja dolazi iz naših kućanstava, kako se ta ista voda čisti velikim i malim grabljama te kako izgleda na kraju procesa kada se otpušta u rijeku Čikolu. Ujedno su i saznali da se mulj koji ostane poslije čišćenja vode, nakon obrade vapnom, može koristiti kao materijal za gradnju.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!