ERASMUS+ u našem vrtiću

Objavljeno u Novosti

Početkom listopada 2020. godine s provedbom je započeo međunarodni projekt naziva "Training programs for teaching and support professionals in primary schools and kindergartens in child abuse cases - DareIIsee". Projekt je sufinanciran sredstvima Erasmus+ programa, Prioritetno područje 2: strateško partnerstvo.

U provedbi projekta sudjeluju relevantne institucije i organizacije civilnoga društva iz Hrvatske, Slovenije i Srbije:

  • Pedagoški fakultet Ljubljana, Slovenija (nositelji projekta)
  • Dječji vrtić Drniš, Hrvatska (partneri na projektu)
  • Hrabri telefon, Hrvatska (partneri na projektu)
  • European Forensic Agency, Beograd, Srbija (partneri na projektu)
  • Osnovna Škola Svetozar Miletić, Beograd, Srbija (partneri na projektu)

Projekt će trajati 26 mjeseci a tijekom njegove provedbe, partnerske organizacije težiti će ostvarenju općih ciljeva:

  1. jačanju kapaciteta stručnjaka zaposlenih u odgojno – obrazovnim ustanovama u području suzbijanja nasilja nad djecom;
  2. unaprijediti znanja, vještine i kompetencije odgojitelja, učitelja, stručnog osoblja i ravnatelja odgojno – obrazovnih ustanova u području suzbijanja nasilja nad djecom;
  3. smanjenju sekundarne viktimizacije djece žrtava nasilja.

Navedeno će se provesti i ostvariti kroz razvoj specijaliziranih edukacija o problematici nasilja nad djecom za ciljane skupine projekta: odgojitelje, stručno osoblje u osnovnim školama i dječjim vrtićima, učitelje te ravnatelje osnovnih škola i dječjih vrtića.

Svaki od 4 razvijena programa edukacije biti će upućen nadležnim tijelima na verifikaciju kao program relevantan i nužan za suzbijanje nasilja nad djecom. U razvoju programa edukacije sudjelovati će svi partneri sa dugogodišnjim iskustvom u direktnom radu s djecom i visokim stupnjem poznavanja odabrane teme.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!