Vrijedne "Pčelice" posadile sadnice trešanja

Objavljeno u Novosti

Dječji vrtić Drniš priključio se akciji Udruge "Zasadi stablo, ne budi panj" koja kroz cijeli ožujak provodi projekt kolektivne sadnje u čitavoj državi. Djeca iz odgojne skupine "Pčelice", sa svojim odgojiteljicama Mladenkom Buhom i Davorkom Abramac, zasukala su rukave i posadila tri sadnice divljih trešanja.

"Pčelice" su o važnosti sadnje cvijeća i stabala već učile u svojim redovnim aktivnostima i bili su pravi kandidati za provedbu akcije. Kroz praktični dio vidjeli su što sve treba napraviti prije sadnje, kako sadnicu pravilno posaditi te što je sve potrebno uraditi kasnije kako bi nam u budućnosti narasla, stvorila hlad i dala ukusne plodove.

Po završetku sadnje, posađene sadnice obilježene su i ucrtane u digitalnu kartu Udruge "Zasadi stablo, ne budi panj".

Psihologinja
Ena Poljičak, mag.psych.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!